^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

                SPOTKANIE Z POLICJANTEM

                W dniach 20.10.2022r. oraz 21.10.2022r. dzieci miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu z policjantami Komisariatu Policji w Rudnej.

W dniu 20.10.2022r. młodsze przedszkolaki tj. 3-latki i 4-latki, spotkały się z przedstawicielami tego zawodu  w przedszkolu. Policjanci przybliżyli dzieciom tematykę „Bezpiecznej drogi do przedszkola”. Dzieci  poznały  przepisy ruchu drogowego, podstawowe znaki drogowe,  numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Dowiedziały się także, że przez jezdnię mogą przechodzić tylko  w wyznaczonym do tego miejscu – na przejściu dla pieszych,  gdzie, w ramach działań praktycznych,  pod nadzorem policjantów ćwiczyły sprawne przemieszczanie się na drugą stronę ulicy.Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom podziękowania.

                Dnia 21.10.2022r. dzieci z grup 5-latków i 6-latków uczestniczyły natomiast w spotkaniu  zorganizowanym w Komisariacie Policji w Rudnej.

Zgodnie z założeniami dzieci mogły zobaczyć udostępnione im pomieszczenia komisariatu  i  zapoznać się z ich przeznaczeniem, poznać zajęcia policjanta podczas bezpośredniego kontaktu w miejscu jego pracy oraz akcesoria, które wykorzystuje podczas wykonywania codziennych czynności zawodowych. Poza tym mogły przypomnieć/utrwalić zasady bezpieczeństwa w ruchu pieszym. Dodatkowo, z wielkim zainteresowaniem, oglądały kolekcję wozów policyjnych, którą udostępnił Pan Mateusz.

                Dziękujemy Policjantom za udział w z zorganizowanych spotkaniach. To dobra forma przedstawienia policjanta, jako osoby przyjaznej, na pomoc której możemy liczyć  w trudnych,  a nawet niebezpiecznych sytuacjach.

1