I miejsce w konkursie literackim „Książka moim przyjacielem”

Dnia 17.11.2022 drużyna z  grup A i B w składzie- Liliana Grabowska, Szczepan Wolniak, Mikołaj Habura, Jakub Wisłocki,  reprezentowali nasze Przedszkole na konkursie  pt. „Książka moim przyjacielem”. Celem konkursu było zaprezentowanie wiedzy na temat treści opowiadań, nabywanie umiejętności współdziałania w zespole, rozumienie roli książki jako źródła wiedzy.  Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 5 z Polkowic Filia  w Tarnówku. Udział w konkursie wzięły przedszkola z Polkowic, Grębocic, Tarnówka. Jednak nasza reprezentacja wykazała się najlepszą znajomością wybranych opowiadań zajmując I miejsce.  Gratulujemy wygranej!

Czytaj więcej: I miejsce w konkursie literackim „Książka moim przyjacielem”

Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka

Przedszkole po raz kolejny organizuje zbiórkę prezentów do kolejnej edycji akcji „Paczki dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przekażemy wszystkie prezenty chorym dzieciom przebywającym w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Zbieramy:

- Zabawki

- Przybory szkolne

- Inne akcesoria, dodatki do paczek itp.

- Nie zbieramy pluszaków!

Rzeczy można przynosić do przedszkola/ szkoły od 16.11.2022r. do 09.12.2022r.

8f38856e78968eee1339862eaa55fafb 1

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2022 r. w Przedszkolu Gminnym w Rudnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Część artystyczna przygotowana przez grupę 5-latków wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tamtych wydarzeń i rozbudziła uczucia patriotyczne. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI